KONST / Litografier / Färglitografi 6536622
*
nr 653 6622
Hasse Lindroth
(f. 1938), Sverige
Färglitografi , Hasse Lindroth (f. 1938), -64, Mälarvarvet, 14/95, 21x29
Hasse Lindroth, född 1938 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 augusti 2010
kl 19:39:43
- Konstnär/Designer
Hasse Lindroth
Hasse Lindroth, född 1938 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Hasse Lindroth
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hasse lindroth litografi litografier litografiskt blad mälarvarvet svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
*
Hasse Lindroth
Hasse Lindroth, född 1938 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Hasse Lindroth
nr 653 6622
Hasse Lindroth
(f. 1938), Sverige
Färglitografi , Hasse Lindroth (f. 1938), -64, Mälarvarvet, 14/95, 21x29
Hasse Lindroth, född 1938 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 augusti 2010 |
- Konstnär/Designer
Hasse Lindroth
Hasse Lindroth, född 1938 i Stockholm, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Hasse Lindroth
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hasse lindroth litografi litografier litografiskt blad mälarvarvet svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51



